BODRUM KAHDER - RAKİP NAS / Merhaba Değerli Meslektaşlar Ve Okurlar

Zor ve bir o kadar da meşakkatli bir sezonu geride bıraktık. Aynı sorunlar, problemler giderek daha da artmaya başladı. Düşürülen maaş ortalamaları, bunun üstüne bir de sezonun geç başlayıp erken son bulması, beraberinde turizm emekçilerinin dar bir boğaza daha girmelerine neden olmaktadır. Kapatılan işletmelerin artması, örneğin 1978 yılında Bodrum’da kurulan ve Avrupa’nın en büyük açık hava diskosunu Halikarnas’ın kapanması, yerli ve yabancı sanatçılarının sahne aldığı, dans ve performanslarıyla yerli, yabancı turistlerin akın ettiği mekan.

Tabi bizi ilgilendiren tarafı yüzlerce insanın çalıştığı temizlik, servis, güvenlik alanında bir sürü insan evine ekmek götürmek için çalışırdı. Bizim adımıza büyük kayıp. Bölge ve Bodrum için ise büyük bir markanın kaybolması anlamına gelmektedir.

Bunun gibi nice yerli özgün ağırlığı olan markalar maalesef kapanmaktadır. Gümbet ve Bodrum’un diğer çevrelerinde yıllardır hizmet veren dört veya beş yıldızlı otellerin yıkılıp yerine rezidans yapılması, bununda sonuçları hem çalışan hem de esnaf için aynı sonuçları doğurmaktadır.

Tabi ki de bizler umudumuzu ve heyecanımızı ilk gün ki gibi taze tutmaya çalışıyoruz.  Umarım 2018 yılı ülkemiz ve bütün dünya için huzur ve güzel bir yıl olur. Eski dolu ve yoğun sezonları yaşamak dileğiyle. Hoşça kalın dostlar.