BODRUM KAHDER - Yön. Krl. Bşk. RECAİ AKMAN / Merhaba Değerli Meslektaşlar Ve Okurlar

Değerli Meslektaşlarım;

Bilindiği üzere derneğimizin kuruluş amacı Bodrum’da turizm alanında kalifiye eleman yetiştirmek, kaliteli hizmet anlayışını sağlamak ve kat hizmetleri departmanının kalite yönetimini artırmak adına derneğe gönül vermiş herkesle bir araya gelmektir. Bunun için kat ettiğimiz yol ise 2007 tarihine dayanmaktadır. 2007 yılında resmi olarak 50 kişilik bir grupla Admira Otel’de dernek oluşumuyla ilgili fikir alışverişinde bulunulmuş ve 12.07.2007 tarihinde derneğimiz resmi olarak kurulmuştur. O günden bugünlere çokça yol kat ettiğimizi, beraber çok şey başardığımızı, tüm zor koşullara rağmen elimizden geleni yaptığımızı düşünmekteyim. Bunun içindir ki herkese, bu mesleğe, bu camiaya gönül vermiş herkese çok teşekkür ederim.

Kat Hizmetleri Müdürü olarak bazı sorunlarımızın olduğu aşikârdır. Fakat bu sorunların çoğunu çözmemize rağmen, -otellerimiz ve bölge olarak Bodrum’da alt yapının çok da üst seviyede olmadığı gerçeği gibi- çözümü elimizde olmayan bir takım sorunlarımız da mevcuttur. Bu durum maalesef elimizi kolumuzu bağlıyor. Örneğin belediyelerimizin ilaçlama konusunda yetersiz kalması gibi. Bu konunun çözülmesi için ortak işbirliği içinde olunması gerekmektedir. Bu sayede haşere ilaçlaması konusunda önlemler alınarak verimlilik de artar. Tabi sektörün en önemli sorunlarından biri sezonluk çalışma şeklidir. Özellikle kat hizmetlerinin otellerin bel kemiği, aynası olduğunu düşünürsek bu durum daha da vahim bir hal almaktadır.

12 ay iş imkanı sağlandığında işletmeler açısından da her şeyin güzel olacağına, bu sayede bu meslekten vazgeçenlerin, bu mesleği bırakanların da azalacağını düşünüyorum.

Yine iş birliği içinde çözülmesi gereken bir diğer konu ise derneğimiz adına toplantı ve eğitim faaliyeti yapacağımız zamanlarda otellerin yoğunluğu nedeniyle iç mekan bulmakta zorlanıyor oluşumuzdur.

Bodrum Belediyemizin bu konuda bize ofis ya da toplantı mekanı gibi bir yer tahsis etmesi daha verimli olacaktır. Ayrıca bu gibi mekânlarda kimsesiz çocuklarımızı da meslek sahibi yaparak turizme kazandırabiliriz. Bu konuda hassasiyet gösterileceğini ümit ederek herkese saygılarımı sunarım.

Değerli meslektaşlarım, özellikle ifade etmek isterim. Türkiye genelinde housekeeping camiasına yönelik yaptıkları, emekleri, vefası ve hala yapmayı planladıklarıyla bu mesleği daha da güçlendirmek için yapmış olduğu özverili çalışmalarıyla, camiamızın sorunlarını en üst perdeden dile getiren, mesleği ve meslektaşlarımızı savunan, camiayı ayakta tutabilmek için elinden geleni yapan ve bizleri yalnız bırakmayarak her zaman destekleyen Housekeeping Dernekleri Kurucusu, HOTED Onursal Başkanı ve Başdanışmanı Executive Housekeeper Sayın Hakan Halit Yeni’ye Bodrum KAHDER ailesi olarak her daim teşekkürü borç biliriz.

SAYGILARIMLA…