FEKHED Yön. Krl. Bşk. GÜLSÜM YILMAZ / Merhaba Değerli Okurlarım Saygıdeğer Meslektaşlarım

Nasıl geçer bu yaz derken 2020 yılı yaşananları hemen hemen hepimiz takip ediyoruz. Sonuna gelmiş turizm sektörü ve diğerleri geçim sıkıntısı işsizlik bitmeyen halende sürmekte olan Covid 19 mikrobu tüm dünyayı ele geçirmiş durumda. Neler oldu neler oluyor anlaşılır gibi değil.

Gündemi her gün hepimiz takip ediyoruz. Peki, gündeme düşmeyenler perde arkalarında neler oluyor. Bizim ülkemizde her daim olduğu gibi işsizlikten evine ekmek götüremeyen emekçi kardeşlerimizin durumu nedir bilen olmadı. İşsizlik ödeneğini hak edenler kuru katıksız ücretler aldılar. Almayanlar ne durumda kimsenin haberi yok. Çalışanına sahip çıkan işverenlerde oldu, haklarını yememek lazım.

İnsanlar vicdanıyla yaşar bu sözü hiç unutmamak gerek değerli emekçiler. Ne işverenin ne devletin umurunda değiliz. Bütün bu olumsuzluklar devam ederken buradan işverenlere sesleniyorum. Çalışanlarınıza sahip çıkın, ihtiyaç olduğunda değil, sizleri ayakta tutan emekçiler sahip çıkın lütfen!

Nasıl bir 2021 yılı bekliyoruz. Geçmiş bir yılı aratmayacak görünüyor. Endişe içerisinde tüm emekçi kardeşlerim, meslektaşlarım hepimiz için her şey sağlıkla gelsin. Bu günleri hepimiz unutmayalım. Bir gün bu günler geçtiğinde çok taşlar yerinden oynamış, kaybolmuş olacaklar. Kaybolan taşları bulmak için çok arayacaklar ama asla bulamayacaklar. Umutsuz yaşanmazmış. Neleri umut ettik nerelerde umutsuz olduk hep birlikte düşünelim. Uzun uzun yazma gereği duymadım, herkes her şeyi biliyor.

Hepimiz için 2021 hayırlı olsun Hepinize sevgi ve selamlar.