ESQUIRE NANO KUMAŞ

Esquire nano kumaş, Saç telinin 100’de 1’i kalınlığında mikrofilamentlerin oluşumu ve oluşan dokunun fikse edilerek kumaş elde edilmesidir.

Çevre dostu: Esquire nano kumaş uzun kullanım döngüsüyle atıkların çevreye olan etkisini azaltır, binder-çözücü ve pvc kullanılmadığı için çevreci bir prosestir. Konvansiyonel tekstillere göre daha hafif: Daha az suyla yıkanır, kurutmada daha az enerji çeker ve daha az deterjan kullanımına sebep olur.
Nefes alır: kompakt halde iç içe geçmiş çok yönlü mikrofilamentlerin oluşturduğu milyonlarca mikro hava kanalcığı hava ve su buharı geçişine imkan sağlamaktadır.
Termal konfor ve dış etkenlere dayanım: Esquire nano kumaş rüzgara karşı direnç sağlarken aynı zamanda vücut veya ortam sıcaklığını koruyarak iyi bir ısı yalıtımı sağlar. İlave aplikasyonla su ve kir itici hale getirilebilir.
Üstün nem yönetimi: Mikrofilamentlerin kapiler yapısı sayesinde üstün nem yönetimi sağlamakta ter ve nemi vücuttan çekmekte ve hızlı emicilik sağlamaktadır.
Hızlı kurur: Havayla temasta olan geniş iç yüzey alanı hızlı kuruma sağlar. Örneğin bornozda Terry cotton kumaşa göre 2-3 kat hızlı kuruma sağlamaktadır.
Ev Akarları ve bakterilere karşı doğal bariyerdir: Ev akarları alerjik rinit ve astımın başlıca nedenlerindendir. Doğal yapısıyla ev akarlarının yatak ve yastıktan geçişine izin vermez ve hastalara yaşam konforu sağlar.

ECARF Avrupa Allerji birliğinden sertifikalıdır. doğal yapısıyla yüzde 94.5 oranında bakteri filtre özelliğine sahiptir. Ayrıca doğal yapısıyla sivri sineklere ve ısırıklarına karşıda bariyer oluşturur. Yüksek sıcaklıkta yıkanabilir: 95 derece sıcaklığa kadar yıkanabilmekte ve çoklu sayıda yıkamaya dayanım göstermektedir. Tüylenmez, hav bırakmaz ve çizmez. Özel yüzey dokusuna sahiptir. Kendi doğal yapısı ve dokusu kaşe, süet ve polar gibi kumaşların doğal havasını vermektedir.
https://www.sarfhan.com/