Yeni Nesil Minibar: KLEO MİNİBAR

“Pandemi sürecinde, konukların ekipmanlardaki görselliğe daha çok önem vereceğini düşünüyoruz.”

Pandemi sürecinde COLDWALL(Buzluksuz) Inverter Minibar modellerimizi daha fazla öne çıkardık. Çünkü bu modellerde sadece kabin var. Yani içeride bir çıkıntı ya da bir metal aksam yok. Dolayısıyla bir dakika içerisinde herhangi bir dezenfektan sıvısı ile kolaylıkla temizlenebiliyor. Ancak üzülerek görüyoruz ki hala Çin’den ithal edilen kişisel kullanım amaçlı tasarlanmış, buzluklu mini buzdolapları (ofis minibuzdolabı) minibar olarak satılıyor ve bazı büyük kıyı otelleri ve hatta büyük zincirler uygun fiyatlı olduğu için ilk etapta bu ürünlerle ilgileniyor. Sonrasında bize ulaşabilen otellere aralarındaki önemli farkları anlatıyoruz.

Virüs, dondurulmuş bir haznede 5 yıla kadar yaşayabiliyor, bu nedenle minibar ürünleri buzluksuz tasarımda olmalı. Yani buz var ise hızlıca eritilmeli, buzun olabileceği bir hazneden kaçınılmalı. Inverter Kompresörlü minibarlar düzenli olarak kendi kendine bakım yapıyor ve buzun oluşmasını engelliyor. Unutmamak gerekir ki, minibar sadece otellerin ücretli ya da ücretsiz ürünlerini yerleştirdiği bir ekipman değil, aynı zamanda konukların yanlarında getirdiği ilaç, diyet gıdalar, anne sütü gibi ürünleri saklamaları için gerekli bir ekipmandır.

Inveter kompresörler için bazı olumsuz ama gerçek dışı görüşler rekabet unsuru olarak kullanılıyor. Özellikle iki konu… Birincisi SES algısı. Bunun asılsız olduğunu belirtmek isterim. Burada önemli olan ses şiddeti değil sesin rengi diyebiliriz. Bazı konuklar kendilerine ait mekanik kol saati sesinden bile rahatsız olup çekmecenin içine koyabiliyorlar. Açıkçası havalandırma sistemleri bile inverter minibardan 3 kat fazla ses üretiyor. Şikayetler sıfıra inmeli ancak inverter minibar sesi 1 metre yakınına gelseniz bile duyulması neredeyse imkansız. Manyetik ince ses hassasiyeti olan bazı konuklar zaten odadaki her ekipman için ses hassasiyetine sahip…

İkinci konu ise ses yıllar geçtikçe artar deniyor. Sık karşılaştığımız en önemli dezenformasyon bilgi bu aslında. Bu kesinlikle doğru değil. 1960’ların teknolojisi geride kaldı. Kompresörler artık elektronik board destekli ve değişik termostat algıları ile çalışıyor. ayrıca soğutma gazları değişiyor miktarları azalıyor. Dolayısı ile aslında kompresör sistemler sürekli güncelleniyor ve kullanıcılar yenileme (rework) projeleri ile minibarlarını yıllar sonra bile güncelleme (upgrade) fırsatı yakalıyor.

https://www.minibar.com.tr/