20 Yıllık Sektör Tecrübesinden Yeni Oluşum: LAROX TEMİZLİK SİSTEMLERİ…

“Üretimden Gelen Tecrübe” sloganıyla çıktığımız bu yolda temizlik sistemleri oluşumumuz ve Endüstriyel Bulaşık Makine Üretimi ile 2021-2022 hedeflerimiz için öncelikle ürün ve hizmet kalitesini tutundurma yılı olarak geçeceğini düşünüyorum.” diyen LAROX Kurucu Ortağı Kaan Ateşoğlu sorularımızı yanıtladı.
Endüstriyel temizlik ve hijyen üretimlerindeki sektör bilgilerimizi “Üretimden Gelen Tecrübe” sloganıyla otel, Hastane, Restoran ve Cafelerin profesyonel çözüm ortağı olmayı hedefliyoruz. 20 yılı aşmış üretim ve saha tecrübemiz ile kısa zamanda dünyanın bir çok ülkesine de hizmet veren bir firma olmamızın mutluluğu içerisinde yeni projelerimizi ve 2021-2022 hedeflerimizi LAROX kurucu ortaklarından Sn. Kaan ATEŞOĞLU anlattı…
Kaan Bey, bize kısaca kendinizi tanıtarak, LAROX’un sektörel faaliyetlerinden, üretim kapasitesinden ve pazar hacminden bahseder misiniz?
Yaklaşık olarak 20 yılı aşmış temizlik, kimyasal ve endüstriyel sektörüne hizmet vermekteyim. Temizlik hizmetleri olarak başladığım görevime üretici fabrikalarda ve distrübütör markalar da satış yönetiminde bulundum. Şu an ise LAROX Temizlik Sistemleri firmamızın, kurucu ortaklarından ve şirketimizin Genel Müdürü olarak görevime devam etmekteyim. LAROX, İstanbul Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesi’nde 7000 m2 alandaki fabrikamızda 1980 den bu günümüze gelen bilgi birikimi ve tecrübe ile üretime devam etmekte olan bir fabrikanın satış ve pazarlama markasıdır. Günlük 125 tonluk kullanılabilir üretim ve ortalama 175 bin adetlik dolum kapasitesi ile kozmetik, dezenfektanlar, temizlik ve hijyen ürünleri guruplarında çok çeşitli tonajlarda ve esnek üretim adetlerinde imalat, dolum ve paketleme yapabilmekteyiz.
“Kısa Zamanda Türkiye’de ilk 5 firma arasındayız” LAROX Türkiye’de şimdilik 75 bayii ile yaygın bir pazarlama ve satış ağına sahiptir. Yurt dışı pazarda ise dünyada bir çok ülkede dağıtım kanalları ile hizmet vermekteyiz. Özellikle belirtmek istediğim bir bölümümüz ise konusunda uzman kimya mühendisi, kimyager ve biyolog teknik personeller ile AR – GE, ÜR – GE çalışmaları ve yasal mevzuatların yerine getirilmesi konularında kendi markamız ve müşterilerimiz ile iş ortaklığı yapmaktayız.
Müşteri ve ürün portföyünüz hakkında bilgi verir misiniz?
Temizlik kimyasalları alanında yaptığımız bu yeni oluşum sayesinde müşteri portföyümüzü ve hizmet alanımızı biraz daha genişlettik. Ürünlerimizin hitap ettiği işletmeler olarak; otel, cafe, restoran zincirleri, hastaneler, eğitim kurumları, kamu kuruluşları, catering ve temizlik şirketlerini sayabiliriz. Ürün portföyümüzde genel temizlik, banyo, wc temizliği, zemin temizleme, cila ve cila bakım, mutfak hijyeni, çamaşırhane deterjanları, kişisel hijyen ürünleri ve saymış olduğum ürünlerin kullanımını daha da kolay hale getirebilen aksesuar ekipmanlarıdır.
Fiyat politikanız hakkında neler söyleyebilirsiniz?
Pazardaki rakiplerimize göre biraz daha uygun ve avantajlı fiyatlara sahibiz diyebilirim. Çünkü bunun sebebi üretici firma olmamızdan kaynaklıdır. Ayrıca ürünlerin yüksek performans ve konsantrasyona sahip olmasından dolayı kullanıcıların cost oranlarının bir hayli düşeceğine inanmaktayız. Tabii ki fiyatlarımızın uygun olması ürün kalitelerimizde bir fark ortaya koymamaktadır. Çünkü ürün gamımızda A plus noktalara hizmet verebilecek 43 kalem ULTRA, 12 kalem de PLUS ürün konseptiyle ülkemizin her noktasında ki, kullanıcıların çözüm ortağı olabilmeyi hedefliyoruz.
Pazarda güven ve kalitenin adresi olmak için yaptığınız çalışmalar hakkında bilgi verir misiniz?
LAROX Temizlik Sistemleri yeni bir oluşum olmasına rağmen şahsımın piyasada 20 yılı aşkın süredir varlık göstermesi ve yine şahsıma ait formül yapıları ile bir çok firmanın üreticisi ve üst düzey yöneticisi olmamın güvencesindedir. Ayrıca markalaşmak ve pazardaki güveni daha da arttırmak adına kurumsal iletişim departmanımız ile ulusal televizyon kanalları ve sektör dergilerine sürekli reklam ve tanıtım kampanyaları ile yatırım yapmaktayız.
Sektörde faaliyet gösteren diğer firmalardan farkınız nedir?
İlk nedeni çözüm ortağı olmayı hedeflediğimiz partnerlerimize en iyi hizmeti sunabilmek adına LAROX Ailesi olarak çok geniş bir bayi ağına sahip olmamız. Bunu takip eden farklarımız temizlik hijyen ve bakım ürünlerimizin Avrupa Birliği standartlarında ve kullanım alanlarına göre hijyen renk kodlarına göre olmasıdır. Buna örnek verecek olursam; Mavi renk kodlu ürün, mavi etiketli seyreltme şişesi ve mavi mikrofibez oda içi genel temizlikte, Kırmızı renk kodlu ürün, kırmızı etiketli seyreltme şişesi, sarı mikrofibez lavabo ve duşakabin, kırmızı mikrofiber bez klozet ve pisuvar temizliğinde, Yeşil renk kodlu ürünlerimiz ise zemin temizleme, cila ve cila bakım ürünlerinde kullanılmaktadır. Bahsetmiş olduğum bu temizlik sistemi sayesinde kullanıcılar için çok büyük kolaylık olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca belirtmem gerekirse bu sistem çapraz kontaminasyonu engelleyerek sağlıklı ve hijyenik bir ortamı sağlamış oluruz. Bu günlerde en çok ihtiyacımız olan durum olduğunu düşünüyorum.

Sizce, müşteriler neden sizin firmanızı tercih etmelidir?
Biraz önce belirttiğim nedenler aslında bizi tercih etmesi için yeterli olduğunu düşünüyorum. Fakat başka nedenler de söyleyebilirim. Örneğin; bir iki soru öncesinde çözüm ortağı olmayı hedefliyoruz demiştim. Bunu biraz daha açacak olursak, çalışmayı hedeflediğimiz partnerlerimize çeşitli kampanyalar ve promosyonlar sunuyoruz. Konseptimizde bulunan durarak Türkiye pazarında iyi bir seviyeye çıkarttığımızı düşünüyoruz. İnşallah daha da iyi seviyelere çıkartmayı hedefliyoruz. Bunun için ise ilan paylaşımlarımızda da göreceğiniz üzere 2021 yılının 2. Çeyreğine yetiştirmeyi planladığımız LAROX markası ile Endüstriyel Bulaşık makine üretimi ve İhracat tecrübemiz ve alt yapımız ile Yurt Dışı satışlarımıza yoğunluk vermekteyiz. 2020 yılı son çeyreğinde ürünlerimizi bir çok Ülkeye ihraç etmeye başladık. LAROX olarak, bu kısa zaman içersinde ALFABE den önce hijyen sloganımız ile okullarımıza ve Lösemeli çocuklarımızın bulunduğu ortamların tüm temizlik ve hijyen ürünlerine destek olmanın mutluluğu içindeyiz. Bu tarz sosyal sorumluluk projelerinde gücümüzün yettiğince destek olmayı hedefliyoruz. Son olarak çözüm ortaklarımızın desteklerine karşılık bizlerde yeni sürprizlerle 2021 yılı hedefimizi daha da genişletmeyi planlamaktayız. İnşallah çok kısa aralıklarla bu sürprizlerimizi siz değerli okurlarımızla da paylaşacağız. Tüm okuyucularımıza temiz ve Hijyen dolu günler dileriz… ürünlerimizin her bölüm için tamamının alınması durumunda kendilerine promosyon kampanyaları sunuyoruz. Belirli periyotlarla doğru kimyasal kullanımı ile ilgili de eğitim programları set ediyoruz.
Müşterilerinizin hizmet alırken nelere dikkat etmesi gerekir?
En başta bu işin sunumunu yapacak yetkili personelin yeterli kimyasal bilgisinin olup olmadığına kanaat getirilmesi, ürün ve hizmet kalitesinin aynı kalitede olabilmesi için tedarikçi firmanın finansal alt yapısının güçlü olması, uygun fiyat avantajı ile cost oranlarının düşürülebilir olduğuna inanmaları, satış sonrasında “zamanında” ürün stok, montaj, servis, eğitim ve yedek parça hizmetlerinin sağlanabilecek olmasına dikkat etmelerini önerebilirim.
Yeni dönemde önünüzde nasıl bir yol haritası var? Son olarak 2021 yılı hedef ve projelerinizi biraz daha genişleterek paylaşır mısınız?
“Üretimden Gelen Tecrübe” sloganıyla çıktığımız bu yolda LAROX Temizlik Sistemleri firmamızı kurduğumuzdan bugüne pandemi sürecinide göz önünde bulundurarak Türkiye pazarında iyi bir seviyeye çıkarttığımızı düşünüyoruz. İnşallah daha da iyi seviyelere çıkartmayı hedefliyoruz. Bunun için ise ilan paylaşımlarımızda da göreceğiniz üzere 2021 yılının 2. Çeyreğine yetiştirmeyi planladığımız LAROX markası ile Endüstriyel Bulaşık makine üretimi ve İhracat tecrübemiz ve alt yapımız ile Yurt Dışı satışlarımıza yoğunluk vermekteyiz.

2020 yılı son çeyreğinde ürünlerimizi bir çok Ülkeye ihraç etmeye başladık. LAROX olarak, bu kısa zaman içersinde ALFABE den önce hijyen sloganımız ile okullarımıza ve Lösemeli çocuklarımızın bulunduğu ortamların tüm temizlik ve hijyen ürünlerine destek olmanın mutluluğu içindeyiz. Bu tarz sosyal sorumluluk projelerinde gücümüzün yettiğince destek olmayı hedefliyoruz. Son olarak çözüm ortaklarımızın desteklerine karşılık bizlerde yeni sürprizlerle 2021 yılı hedefimizi daha da genişletmeyi planlamaktayız. İnşallah çok kısa aralıklarla bu sürprizlerimizi siz değerli okurlarımızla da paylaşacağız. Tüm okuyucularımıza temiz ve Hijyen dolu günler dileriz…
https://www.larox.com.tr/