Fantom Professional

“Bugün dünya çapında 70 ülkeyi aşan ihracat faaliyetleri ile global müşteri beklentilerini karşılayan, rekabet gücü yüksek, uluslararası marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen güçlü bir markayız” diyen firma yetkilileri sorularımızı yanıtladı.

Firmanızın kuruluş ve gelişim süreci hakkında bilgi verir misiniz?
Kurulduğu 1988 yılından beri küçük ev aletleri ve profesyonel temizlik sektöründe geniş ürün yelpazesi, çok bilinen, tanınmış ve güvenilir markası Fantom ve Fantom Professional ile faaliyet gösteren Fanset Elektrikli Ev Aletleri Ltd. Şti. bugün dünya çapında 70 ülkeyi aşan ihracat faaliyetleri ile global müşteri beklentilerini
karşılayan, rekabet gücü yüksek, uluslararası marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen güçlü bir firmadır..

Müşteri portföyünüz ve ürün portföyünüz hakkında bilgi verir misiniz?
Fantom Professional markası olarak müşteri portföyümüz çok geniş olmakla beraber Türkiye’nin büyük otelleri, temizlik firmaları, devlet kurumları vb. çeşitli sektörlerde müşterilerimiz bulunmaktadır. Bu müşteri portföyümüzdeki çeşitliliğinin en önemli nedeni çok çeşitli ürün gruplarını ve çözümlerini üretiyor olmamızdan kaynaklanmaktadır.

Fiyat politikanız hakkında neler söyleyebilirsiniz?
Fiyat politikamızı sektörün dinamiklerini göz önünde bulundurularak ithal ürünlere karşı firmalarımıza avantaj sağlayacak şekilde konumlanma olarak tanımlayabiliriz.

Pazarda güven ve kalitenin adresi olmak için yaptığınız çalışmalar hakkında bilgi verir misiniz?
Fanset, son derece modern ve geniş alana yayılmış üretim tesislerinde kalifiye
insan kaynaklarıyla “0 Hata Payı”, tam zamanında üretim ve esnek üretim anlayışı
çerçevesinde yüksek standartta ürünler üretmekte olup, müşteri mutluluğunu sürekli kılmak için üretim öncesi, üretim ve üretim sonrasını esas alarak üretim stratejileri ve politikalarını belirlemekte ve AR-GE’ye büyük yatırım yapmaktadır.

Sizce, müşteriler neden sizin firmanızı tercih etmelidir?
Fanset firması olarak müşterilerimiz tüm faaliyetlerimizin odak noktası olup katma
değer yaratan ürünleri ile insan yaşamını kolaylaştıran çeşitlilik sunarken, Türkiye
genelinde 400 yetkili servis destek ağı ile satış sonrası da müşterilerimizin arkasın
da durmaktayız.

Sektöre getirdiğiniz yenilikler hakkında bilgi verir misiniz?
Ülkemizin yerli bir üretici firması olarak her daim şirket kültürümüzün inovasyona
dayalı olmasından ötürü müşterilerimizin ihtiyaçlarına hızlı cevap verecek çözümleri üretmekteyiz. Ayrıca sürekli evrilen bir dünyada günümüz ihtiyaçlarını takip edip ayrıca yeniliklerimizle de sektöre inovatif ürünlerimizle ihtiyaç yaratmaktayız. Ayrıca Fanset firması olarak ülkemizin gerçekleştirmekte olduğu diğer gelişim hamleleri ile beraber Sıfır Atık Projesi’ ne de Procycle Geri Dönüşüm Sistemleri ile de katkıda bulunmaktayız. Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan’ ın öncülüğünde başlatılmış olan Sıfır Atık Eylem Planı çerçevesinde atıkların geri dönüşümü ve geri kazanım sürecinde çeşitli kurum ve kuruluşlara yardımcı olacak “Procycle Geri Dönüşüm Sistemleri” üretimine başlamış bulunmaktayız. Procycle ürünlerinin uzun bir süredir yapılan AR-GE çalışmalarında çeşitli durumları da göz önünde bulun durmuş olduk. Bunların başında kullanım kolaylığı olarak ana gövde yapısındaki bazı ayrıntılar ile beraber geçmiş dönemdeki geri dönüşüm kutularından daha şık bir görünümü sayesinde her alanda kullanıma uygundur. Procycle Geri Dönüşüm Sistemleri; Sıfır Atık Eylem Planı’ nda belirtilen yönergelere uygun olarak 11 farklı atık çeşidine göre 11 farklı renk koduna uygun atık kovaları ve ayrıca yine plan paralelinde atık torbaları bulunmaktadır.

Müşterilerinizin hizmet alırken nelere dikkat etmesi gerekir?
İhtiyaçlarını genel fiyat performans ölçüsünde değerlendirip, hizmeti aldıktan sonraki geri dönüşlerinin de hızlı ve etkili biçimde alabilecek firmalarla çalışmaları gerekmektedir. Bunun dışında özellikle otel sektöründe çalışanların da kolaylıkla ve hızlı bir şekilde işlerini karşılayacak hizmetlere yönelmeliler.

Önümüzdeki dönem hedeflerini nelerdir?
Müşterilerimizin geri dönüşleri ve süregelen AR-GE çalışmalarımız doğrultusunda yeni çözüm önerilerimiz ve katma değerli ürünlerimizi üretmeye devam edeceğiz. Daha çok da artık Dünya nın daha bilinçli olmaya başladığı çevreye duyarlı ürünlerin öncüsü olmaya çalışacağız.