43’üncü Turizm Haftası Nedeniyle Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi'nde “Turizmde Kat Hizmetlerinde İstihdam” Konulu Panel Gerçekleştirildi.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu tarafından 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası kapsamında “ Kat Hizmetlerinde İstihdam ve kariyer planlaması” konulu bir panel gerçekleştirildi.

 Düzenlenen panele, ALKÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Harun Uçak, ALTSO Turizm MYO Müdürü Doç. Dr. Özgür Gölge, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Alanya Şubesi 2. Başkanı Kerim Yılmaz, Turizm Danışma Bürosu Temsilcisi İbrahim Saraç, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.Panele konuşmacı olarak Sirius Deluxe Otel Genel Müdürü İsmet Ergüleç, Hotel Kat Hizmetleri Eğitimi ve Dekorasyonu Derneği (HOTED) Kurucusu, Onursal Başkanı ve Başdanışmanı Executive HK müdürü Hakan Halit Yeni ve HOTED Eğitim Komitesi Başkanı Sema Yörütür katıldılar

Turizm, kariyer planlaması, Hoted'in faaliyetleri, Housekeepıng ve Housekeepıng'in önemi gibi konuların konuşulduğu panelin sonunda öğrenciler merak ettikleri soruları panelistlere yönelterek bilgiler aldı. Ardından katılımcılara plaket takdimi yapıldı.