“Ürünlerimiz, müşterilerimize avantaj sağlayan özelliklere sahip olarak üretilmektedir.       Kapasitesini en yüksek seviyede tutan Pelikan Tekstili müşterilerinin isteklerini karşılayarak, otel tekstili konusunda tecrübeli ve güvenilir çalışanlarıyla da sizlere sorunsuz hizmet vermeyi amaçlamıştır” diyen Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Acun sorularımızı yanıtladı.

Firmanızın kuruluş ve gelişim süreci hakkında bilgi verir misiniz?
2001 yılında home ofis olarak otel, hastane yurt vb. yerlerin tekstil ihtiyaçlarını karşılamak için başladığımız bu yolculuğa şu anda 14 çalışanla 1000 metrekare yerimizde hizmet vermekteyiz. Otel, hastane, yurt vb. yerlerin tekstil ihtiyaçlarını karşılayan firmamız Dokumanın önemli merkezlerinden Denizli'de kurulmuştur. Kuruluşundan itibaren otel tekstili ürünleri üretimi ve toptan otel tekstili ürünleri satışı yapan firmamız; kullanımı kolay, rahat, kaliteli, uluslararası standartlarda, yıkamaya dayanıklı, sorunsuz, antibakteriyel, %100 pamuklu ürünler üretmektedir. Ürünlerimiz; müşterilerimize avantaj sağlayan özelliklere sahip olarak üretilmektedir. Kapasitesini en yüksek seviyede tutan Pelikan Tekstili müşterilerinin isteklerini karşılayarak, otel tekstili konusunda tecrübeli ve güvenilir çalışanlarıyla da sizlere sorunsuz hizmet vermeyi amaçlamıştır.

Müşteri portföyünüz ve ürün portföyünüz hakkında bilgi verir misiniz?
2500’ün üzerine otel, hastane yurt vb. işletmenin tekstil ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Havlu, bornoz, linen grubu, pike, yatak koruyucu, runner yatak örtüsü, kırlentler, perde, masa örtüsü, peçete vb. tüm ürünler.

Fiyat politikanız hakkında neler söyleyebilirsiniz?
Müşterilerimize en iyi kaliteyi en uygun fiyata alabilecekleri şekilde üretim yapıyoruz. Malımıza ve kalitemize güveniyoruz. Hizmetimize garanti veriyoruz.

Pazarda güven ve kalitenin adresi olmak için yaptığınız çalışmalar hakkında bilgi verir misiniz?
Profesyonel hizmet veriyoruz. Önceliğimiz müşteri memnuniyetidir. Biz müşterilerimizin bize güvenmesini sağlarız, ihtiyaçları nedir onu öğrenir ona göre mal veririz.

Sizce, müşteriler neden sizin firmanızı tercih etmelidir?
Çalışanlarımız profesyoneldir.
Sattığımız ürünlerin her şekilde arkasında olmamız;
İlgili olmak, güvenilir olmak, disiplinli olmak en büyük hizmet ilklerimiz.
Çalışmalarımızın satışla bitmeyip satış sonrasında da müşterilerimizin yanında ve onlara satışlarında destek olmamız
Kurumsal olarak her geçen gün daha iyiye gidiyoruz.
Çünkü biz daha kaliteliyiz. Gücümüz kalitedeki istikrarımızdır.
Çünkü her kararımızda “müşterilerimizi merkeze” koyarız ve önce müşterimiz kazanırsa sonra bizim kazanacağımızı biliriz.

Sektörü getirdiğiniz yenilikler hakkında bilgi verir misiniz?
Kendimize has geliştirdiğimiz pazarlama teknikleri ile pazarlama maliyetlerini minumum   seviyeye düşürüp bunu fiyatlarımızla müşterilemize yansıtıyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda üretim yapıyoruz.

Ekonominin gidişatı ve size yansımasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Eğer herhangi bu olumsuzluk olmazsa 2018 yılı 2016 ve 2017 yılına göre çok daha iyi olacağını öngörüyorum. Tabi biz turizm sektörüne hizmet verdiğimiz için gelen turist sayısının da bu yıl çok daha fazla olacağını düşünüyorum. Turizm bir çok sektörün lokomotifi olduğu için bizim de işimiz daha iyi olacaktır.

Müşterilerinizin hizmet alırken nelere dikkat etmesi gerekir?
Firmanın geçmişini, İşi bilen firmalarla çalışmaları, kurumsal bir firmamı bir de her ne olursa olsun müşteri referanslarına bakmaları, yeterli olur.

Türkiye turizminin gidişatını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Ülkemiz çok güzel bir coğrafyada yer alıyor, çok güzel gezilecek-görülecek yerlerimiz var kaliteli otellerimiz var, eğer biraz müşteriye gereken saygı ve hoşgörüyü gösterebilirsek 2018 yılı daha da iyi olacaktır.

Önümüzdeki dönem hedefleriniz nelerdir?
2018 yılında Yurt dışı ihracaatını daha da artırıp, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak kalitemizle, kendi markamızla tüm dünyaya satış yapmayı hedefliyoruz.

Vizyonumuz:
Kendi Markamızla müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutarak müşterimizin ihtiyaçları doğrultusunda mal üretimi ve satışını yapmak,

Misyonumuz:
Pelikan Tekstil üretim kalitesi, sürekliliği ve güvenilirliği ile insanları mutlu etmek sektörünün en iyi markası yapmak.En kısa termin süresi ve satış sonrasında daima müşterilerimizin yanında olmak. Ürünlerimiz, çözümlerimiz ve yüksek iş ahlakımızla müşterilerimiz için değer yaratan, kaynaklarını etkin kullanan güvenilir ve saygın bir şirket olmaktır. Müşteri odaklı yenilik katan ürünlerimiz ile sektördeki önemli üretici konumundaki yerimizi liderliğe taşımak.