DK Tekstil, 2018 Sezonunda Yeni Ürünü Mayer’İ Sektöre Sunacak

Otel, hastane ve restoranlar için endüstriyel yıkamaya dayanıklı tekstil ürünlerinin üretimini yapan DK Tekstil; havludan bornoza, peştamal ve çarşaftan nevresime yastık kılıfından yastık ve yorgana yatak koruyucudan peçete, masa örtüsü ve runner’a kadar oldukça geniş alanda çözümler sunuyor. Makine parkurunu büyüten ve ilave dokuma makineleri alan firma, yeni dönemde üretim kapasitesinde yaklaşık yüzde 30 oranında artışa gidiyor. DK Tekstil ayrıca 2018 sezonunda sunacağı özel dokuma Mayer adlı renkli havlu ürünüyle de sektörde bir ilke imza atmaya hazırlanıyor.
Antalya Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren DK Tekstil ve Otel Ekipmanları, 1984 yılından bu yana turizm, sağlık ve devlet kurumları için tekstil ürünlerinin üretimini yapıyor. 30 yılı aşan tecrübesini, her geçen yıl sektörün talep ve ihtiyaçları doğrultusunda geliştirerek, iş ortaklarına profesyonel çözümler sunduklarını belirten DK Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Demirkan Kirman, ‘Firmamız 52 bin metrekare açık, 22 bin metrekare kapalı alanda; aylık 160 ton havlu ve 220 bin metrekare kumaş üretimi yapmaktadır. Ürün gamımız; havlu, bornoz, peştamal, çarşaf, nevresim, yastık kılıfı, yastık, yorgan, yatak koruyucu, peçete, masa örtüsü ve runner gibi ürünlerden oluşuyor. Aynı zamanda; düğün ve toplantı organizasyonları için pratik ve yaratıcı çözümler de sunuyoruz. Konaklama sektörünün tüm dünyada tercih ettiği ‘Tuck-in’ dikişsiz, kenarları sökülmeyen ve yırtılmayan dokuma kenar havluyu Türkiye’de ilk ve tek olarak üretmenin verdiği gururla, AR-GE çalışmalarımıza her geçen gün hız veriyoruz. Son teknolojiyle üretilen ürünlerimizi tek çatı altında toplayarak hizmet sunduğumuz tüm sektörler için hızlı, dayanıklı ve ekonomik ürünler üretmeye devam ediyoruz.  Aynı zamanda POYD (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) tarafından Türkiye genelinde oylanan ve her yıl geleneksel olarak düzenlenen QM AWARDS 2017’de Türkiye’nin en iyi yönetilen  ‘Otel Tekstili Ürünleri’ dalında 1. Olarak kalitemizi ve hizmetimizi bir kez daha tescillemiş olduk” dedi.


“2017 de önceki yıla göre ciromuzda yüzde 15 kadar bir artışımız oldu”

2017’nin DK Tekstil açısından olumlu geçen bir sene olduğunu ifade eden Demirkan Kirman, ‘Her ne kadar sezon geç açılmış olsa bile sadece sektörün ihtiyaçları kısa bir döneme biriktiğinden dolayı üretimde bir sıkışıklık yaşadık. Onun dışında ciro ve adetsel üretim olarak hep artıdaydık. 2017 yılında önceki yıla göre total ciro olarak yüzde 15 gibi bir artışımız oldu. 2017 yılında yer aldığımız belli başlı büyük projeler arasında; Limak Cyprus, Hilton Garden Inn Isparta, Eftalia Ocean, Bosphorus Sorgun Hotel, Royal Segınus Hotel, Sauce Hotel Wyndham İstanbul International Airport, Tyrp By Whyndam Kocaeli, Somerset Maslak İstanbul, Ramada İstanbul Bomonti, Ramada İstanbul Alibeyköy, Ramada Plaza İzmit, Hilton Garden Inn Şekerpınar, Endless Rwsidence, Emaar Suites, Best Western Premier Sakarya ve Tymbris Hotel bulunuyor” şeklinde konuştu.
“2018 in çok olumlu bir sezon olacağını öngörüyoruz”
DK Tekstilin makine parkurunun büyüyeceğini, bu doğrultuda da ilave dokuma makineleri aldığını vurgulayan Kirman, üretim kapasitesinde yaklaşık yüzde 30 oranında bir artışa gideceklerini kaydederek şunları söyledi; ‘2018 yılını çok olumlu bir sezon olarak öngörüyoruz. Bunun da nedeni gerek 2017’de yaptığımız ve devam etmekte olan 2018 sözleşmeleri gerekse müşterilerimizin bize aksettirdikleri olumlu fikirlerdir. 2018, herhangi bir sorun ve kriz yaşanmadığı sürece, turizmin en iyi sezonları olan 2015 ve 2016 kadar olmasa da artışın yaşanacağı bir yıl olacaktır.”
DK Tekstil’den bir ilk daha…
2018 sezonunda yeni üretecekleri bir havlu ürünlerinin olacağını ifade eden Demirkan Kirman; Mayer isminin verildiği, özel dokuma renkli bir havlu üreteceğiz. Emiciliği yüksek, gramaj olarak biraz daha hafif… Dolayısıyla Mayer, ücret olarak biraz daha uygun ama normal havlu standartlarında olan özel bir üründür.  Türkiye’de bu havluyu sektöre ilk biz sunacağız” diye konuştu. DK Tekstil’in yurt içi ve yurt dışı fuarlara katılmaya devam ettiğini de anımsatan Kirman, 2018 yılı Ocak ayının ikinci haftasında Almanya’da yapılacak olan Heim Textil fuarına katılacaklarını, ardından da 29’uncu ANFAŞ Hotel Equipment fuarında yer alacaklarını sözlerine ekledi.